Menu

W oczekiwaniu na IO

Z Lekka o wiosłach i kajakach. O diamentach sportu, tych oszlifowanych i nie.

Były już plusy, czas na minusy!

mkkedziora

Rio będzie mi się kojarzyć pozytywnie. Tak już mam - szczególnie, że moi faworyci poradzili sobie dobrze, wiosła, kajaki i lekka poradziły sobie świetnie. Nie znaczy to jednak, że nikt mnie nie zawiódł. Dzisiaj trochę o nich:

1.Tenisiści - Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski, Jerzy Janowicz. 1 zwycięstwo na 5 meczy. Najmniej można zarzucić Janowiczowi. Jest po ciężkiej kontuzji i musi się odbudować fizycznie. Odbudowa fizyczna przydałaby się również Matkowskiemu. Ja wiem, że on taki był zawsze. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wyglądał jak profesjonalny sportowiec. Ale, co by nie mówić, trudno zarzucić wiele naszemu deblowi. Nie grają razem, są po części usprawiedliwieni. 

Największe nadzieje wiązaliśmy z Isią, która na Igrzyskach sobie nie radzi. Nie zmienia to jednak faktu, że jako jedna z najlepszych tenisistek na świecie powinna przejść pierwszą rundę - co najmniej!

2.Sporty walki (oprócz taekwondo i M.Michalik) - To na jakim poziomie stoi Judo (jedyne punkty zdobyte przez naszych - dzięki karom "shido" rywali), zapasy - te męskie i żeńskie (za każdym razem słyszymy - "liczmy" na repasaże), czy też boks (2 przegrane w 1. rundzie), powoduje że zastanawiam się jaki jest sens posyłania tak dużej liczby reprezentantów. Gdzie podziali się następcy zapaśników z Atlanty gdzie zdobyliśmy cztery medale. Gdzie następcy Legienia, czy Nastuli? Może w Tokio, w domu Judo wrócimy do dobrych czasów, gdzie nasze "walczaki" dawali nam 2-3 medale co igrzyska. 

3.Podnoszenie ciężarów - Doping braci Zielińskich to powód do wstydu. Mam wrażenie, że każdy jest świadomy, że za parę lat 25% ciężarowców będzie zdyskwalifikowanych. To jest chory sport. Sport spaczony, sport który w mojej opinii będzie trudno odratować. Doping przeżarł już tych młodych, przygotowujących się ciężarowców. W tej dyscyplinie pojawia się coś co można nazwać "kulturą wspomagania się". Pytaniem nie jest : "Kto bierze", tylko kto da się złapać. 

4.Adam Kszczot, Paweł Fajdek, Klaudia Lićwinko - Adam zarzekał się, że zdobędzie medal. Był opryskliwy, ochrzaniał kibiców że jemu nikt nie kibicuje. Karma wróciła. Odpadł w półfinale, zabrakło bardzo niewiele. Ale komuś takiemu jak Kszczot nie powinno nic brakować. Powinien z łatwością wejść do finału, powalczyć w nim. Zarzekanie się, że źle rozplanował wyścig jest słabe, bardzo słabe. 

Paweł nie wytrzymał presji. Ile razy możemy tak mówić? Dramat Fajdka był wielki. Mistrz świata, dominator, dla którego 80 m to prawie nic, rzuca tak słabo jak na debiucie olimpijskim w Londynie. Jasne, ma jeszcze dużo przed sobą. Jednak nie wiadomo kiedy będzie w takiej formie. Nie wiadomo, czy nie będzie za późno. 

Klaudio moja droga. Tak bardzo mi cię szkoda. Słabo skakały twe rywalki, gdzie twoja forma, gdzie ta Klaudia z halki. Jeden z najsłabszych konkursów (jeśli chodzi o poziom) w historii Igrzysk. Jeśli ni teraz, medalu może już nie być. Tak prawda, smutna prawda.

5.Piłkarze ręczni - Spokojnie, już się tłumacze. Na liście nie ma siatkarzy - są ręczni. Jasne walczyli o brąz, ale szczerze powiedziawszy zagrali jeden dobry mecz - z Chorwacją. Z Danią mecz życia grał Wyszomirski, a nasz atak wyglądał bardzo słabo. Nasz plan wyglądał, "Bielecki rzucaj ile wlezie". Tak to nie powinno wyglądać. Po prostu - nie. Niemcy na tym turnieju prezentowali się o niebo lepiej. Większość zespołów była lepsza od naszych chłopaków. Trzeba coś zmienić. I to coś oznacza wiele aspektów. 

6.Pływanie - Na pływaniu się nie znam, ale to że tak mało pływaków zbliżyło się do swojego rekordu życiowego, oznacza, że albo nie mamy młodzieży, albo Polskie Pływanie stoi na BARDZO NISKIM poziomie. I aż mi wstyd, że na to płacimy. Wielka szkoda, że tylu pojechało a nie zrobiło nic - :-(

To tyle. Było więcej złych rzeczy 0 na 100 procent. Ale to są te, które jako pierwsze przyszły mi do głowy. 

Kłaniam się nisko i do przeczytania

Ze sportowym pozdrowieniem

MK

© W oczekiwaniu na IO
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci